Black Street Star


Internetová fóra a diskuze

Internetová fóra a diskuze jsou místem, kde se sdružují lidé se stejnými zálibami nebo stejným zaujetím pro určitou aktualitu, situaci apod. Diskuze na internetu mají význam nejen pro jedince, jež se chtějí dozvědět nové rady a tipy, ale také pro firmy, které si díky nim vytvoří užší vztah se svými zákazníky.

Jak využít internetových diskuzí?

Internetové diskuze už nejsou výsadou jen stránek, které se týkají filmů, hudby apod. Na tuto formu komunikace sází dnes i firmy, a to tak, že prostor k diskuzi vytvoří na svých webových stránkách. Zákazníci se tak mohou bavit o tom, jaké produkty či služby mají v oblibě, co by se dalo naopak vylepšit apod. Díky diskuzím se mohou firmy zdokonalovat a získávat si tak přízeň klientů. Pokud dáte lidem šanci vyjádřit svůj názor, může se Vám to v mnohém oplatit. Diskuze může být koncipována tak, že do ní její správce nebude zasahovat a bude jen „tiše“ sledovat dění, nebo sám bude s klienty komunikovat o službách a produktech.

Jak mohou internetové diskuze vypadat?

Existuje několik podob toho, jak internetové diskuze probíhají. Mohou se týkat pouze jednoho určitého tématu, nebo je lze rozčlenit do více skupin, z nichž každá se týká tématu jiného. Druhé zmiňované se označuje spíše jako diskuzní fórum. Uživatel si zde může vybrat, k jakému tématu vyjádří svůj názor. Dále jsou časté diskuze na principu otázka – odpověď. Známe je z různých odborných stránek, týkajících se například zdraví (zde odpovídají přímo lékaři). V diskuzích se také neprobírá vždy jen určité zadané téma. Uživatelé například reagují na článek, který je na stránce uveden.

Řazení příspěvků a jejich obsah

Co se týče řazení jednotlivých příspěvků, většinou je chronologické – od nejstarších po nejnovější. Existuje ale i další způsob. Ten se řídí podle toho, na jaký předchozí příspěvek ten momentální navazuje. Internetové diskuze nesmí mít nevhodný obsah, což znamená protizákonný, vulgární apod. Správce fóra má právo nežádoucí příspěvky smazat. Měl by také sledovat, zda se diskuze drží tématu.

Kdo se může účastnit internetové diskuze?

Účastnit se internetových diskuzí může buď kdokoliv, nebo pouze registrovaný uživatel. Registrací je svým způsobem pojištěno, že diskuze bude probíhat opravdu jen mezi těmi, které dané téma zajímá, a nebude zaplňována hloupostmi. Co se týče oslovení, někde je vyžadován pouze nick (přezdívka) nebo celé jméno. Jako příklady diskuzních serverů můžeme uvést Warforum.cz, které je určeno pro fanoušky filmů, hudby apod., nebo Lidé.cz.

Využití a cíle

Public relations se využívají v těchto případech:

  • podpora prodeje
  • udržení reputace
  • získávání zpětné vazby
  • odvracení útoků
  • zlepšení informovanosti
  • zvýšení motivace

Kontakt

Black Street Star s.r.o.

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

info@blackstreet.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Firemní prezentace - Návrhy firemní identity - SEM (search engine marketing) - Rezervační systémy - Grafické návrhy webových stránek - Provizní systémy (affiliate) - Věrnostní systémy - Návrhy propagačních materiálů - Exporty do katalogů zboží.cz - Internetová fóra a diskuze - Návrhy vizitek - Webhosting - Tvorba bannerů - Správa a registrace domén - Inzertní servery - PR články Informační portály - Bannery, které prodávají - Internetové aplikace na zakázku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace