Black Street Star


SEM (search engine marketing)

Pro provozovatele internetových obchodů, firemních webových stránek apod. určitě není zkratka SEM neznámým pojmem. Spíše naopak. SEM je ve světě internetu základním prostředkem propagace.

Co znamená SEM?

Těm, kteří nejsou v oblasti internetového marketingu ještě příliš zběhlí, upřesníme, co vlastně SEM znamená. Pokud se chystáte zakládat webové stránky Vaší společnosti nebo jste se rozhodli pro prodej zboží formou e-shopu, je více než důležité, abyste zvolili správnou formu propagace. Díky rozšíření působnosti do virtuálního světa, se Vám otevírá spousta možností jak získat nové zákazníky, zvýšit prodej a upevnit své postavení na trhu. Tvorba webových stránek firmy či založení e-shopu je prvním krokem jak toho dosáhnout. Vaše produkty budou přístupné daleko za dosavadní hranice. Když zmíníme například kamenný obchod, jehož sorta návštěvníků je omezena na oblast, kde se obchod nachází, e-shop je přístupný návštěvníkům z celé ČR i dále. Přístupnost je zajištěna. Jak ale upozornit co nejvíce lidí na to, že se na internetu nacházíte? Jak své webové stránky dostat do zorného úhlu i do podvědomí zákazníků? Za pomoci SEM.

SEM (z ang. search engine marketing)

znamená marketing ve vyhledávačích. Jeho úkolem je zajistit Vašim stránkám co nejlepší pozici, pokud někdo zadá do vyhledávače frázi nebo slovo, které souvisí s Vaší činností. Pokud bude odkaz na vaše stránky umístěn na první pozici při vyhledávání, existuje vysoká pravděpodobnost, že na něj dotyčný klikne. Na nejvýše umístěný odkaz kliká až 90% uživatelů internetu. Tato forma propagace je placená, přičemž se jedná nejčastěji o využití PPC modelu – Pay Per Click, neboli platba za klik. Znamená to, že zaplatíte, pokud někdo klikne na Váš textový odkaz či na banner. Jak může SEM vypadat?

SEM propagace

může mít podobu sponzorovaných odkazů či placených zápisů nebo si zakoupíte dobře umístěné pozice při vyhledávání na vyhledávacích portálech. Díky sponzorovaným odkazům lze přesně zacílit na danou skupinu lidí, pro kterou jsou produkty firmy určeny. Sponzorované odkazy jsou textového charakteru – jedná se o odkaz na webovou stránku, u něhož je popisek.

Ten obsahuje klíčová slova. Pokud vlastníte autobazar, může se odkaz na něj objevit na stránkách o autech právě díky podobným klíčovým slovům. Jedná se o závislost na kontextu. Stejně tak se odkaz může uživateli ukázat na základě fráze či slova, které zadá do vyhledávače. Pokud využijete formu placeného zápisu v katalogu, může se odkaz na Váš web objevit na první straně dané kategorie.

Díky statistickým údajům lze zjistit kolik návštěvníků se denně na Vašem webu objevilo, kolik jich ve Vašem e-shopu nakoupilo a kolik naopak jen nahlédlo bez zakoupení produktu.

Využití a cíle

Public relations se využívají v těchto případech:

  • podpora prodeje
  • udržení reputace
  • získávání zpětné vazby
  • odvracení útoků
  • zlepšení informovanosti
  • zvýšení motivace

Kontakt

Black Street Star s.r.o.

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

info@blackstreet.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Firemní prezentace - Návrhy firemní identity - SEM (search engine marketing) - Rezervační systémy - Grafické návrhy webových stránek - Provizní systémy (affiliate) - Věrnostní systémy - Návrhy propagačních materiálů - Exporty do katalogů zboží.cz - Internetová fóra a diskuze - Návrhy vizitek - Webhosting - Tvorba bannerů - Správa a registrace domén - Inzertní servery - PR články Informační portály - Bannery, které prodávají - Internetové aplikace na zakázku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace