Black Street Star


Správa a registrace domén

Pokud se rozhodneme pro založení webové stránky, je třeba velmi dobře promyslet, pod jakým názvem bude naše doména vystupovat. Jméno domény může výrazně ovlivnit to, kolik návštěvníků se na našich stránkách denně ukáže. A my určitě chceme, aby jich bylo co nejvíce.

Co je doména a jak se domény rozdělují?

Představme si, že máme dům, ale ten nemá žádnou adresu – to znamená, že nestojí v žádném městě, na žádné ulici, nemá číslo apod. Zkrátka jako by nebyl. Jak nás naši známí bez udání adresy najdou? Nijak. Stejně tak každá webová stránka musí mít svou adresu, své jméno, pod nímž bude vystupovat. Bez něj by nemohla existovat, nikdo by ji nenašel. Toto jméno se nazývá doménové jméno.

Domény rozdělujeme

na domény prvního, druhého a třetího řádu. Může jich být i více, ale tyto tři zmíněné jsou nejzákladnější.

Domény prvního řádu

(nazývají se také koncovky) se dále rozdělují na národní a generické. Národní, jak už sám název napovídá, se řadí k určitému státu. U nás je to tolik známé cz. Naproti tomu domény generické nepodléhají závislosti na národní příslušnosti apod. a je jimi například com, net, org a info. Koncovka com se nejčastěji používá pro weby anglické. Info zase ve velkém množství případů užívají weby informační.

Domény druhého řádu

stojí v pořadí před doménami řádu prvního a obsahují právě onen název (jméno) který je pro náš web tolik důležitý. Jako doménové jméno je nejideálnější volit název společnosti nebo produktu, který společnost vyrábí apod. Zkrátka to, co danou firmu vystihuje, čeho se webové stránky týkají. Zaměříme-li se na délku, určitě je vhodné zvolit co nejkratší, a to proto, aby si název mohli uživatelé internetu dobře zapamatovat. Adresa nesmí obsahovat diakritiku, což znamená háčky a čárky.

Domény třetího řádu

(subdomény) jsou umístěny před doménami řádu druhého. Tvoří se zdarma. Za doménou třetího i druhého řádu musí být pro oddělení vložena tečka.

Správa a registrace domén

Doménu si můžete zaregistrovat u registrátora domén. Dříve, než tak učiníte, však musíte zjistit, jestli je Vámi vybraná doména volná. Každá doména je jedinečná a nemůže se stát, že byste někdy našli dvě stejné. V důsledku toho je mnoho doménových jmen už „zabraných“, a vybrat takovou, která by byla jednoduchá a trefná, není snadné. Co se týče domén prvního řádu (národních), dohlíží na ně tzv. Národní správci domén, a to v každém státu. U nás je Národním správcem domén CZ.NIC. Pokud jste se rozhodli pro využívání služeb webhostingu (pronajmutí si místa pro své webové stránky na cizím serveru), můžete na stejném serveru provést také registraci domény. Je to ale jen jedna z možností, není to nutnost. Registrace domény není vázána na webhosting.

Využití a cíle

Public relations se využívají v těchto případech:

  • podpora prodeje
  • udržení reputace
  • získávání zpětné vazby
  • odvracení útoků
  • zlepšení informovanosti
  • zvýšení motivace

Kontakt

Black Street Star s.r.o.

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

info@blackstreet.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Firemní prezentace - Návrhy firemní identity - SEM (search engine marketing) - Rezervační systémy - Grafické návrhy webových stránek - Provizní systémy (affiliate) - Věrnostní systémy - Návrhy propagačních materiálů - Exporty do katalogů zboží.cz - Internetová fóra a diskuze - Návrhy vizitek - Webhosting - Tvorba bannerů - Správa a registrace domén - Inzertní servery - PR články Informační portály - Bannery, které prodávají - Internetové aplikace na zakázku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace