Black Street Star


Webhosting

Chcete provozovat své webové stránky, ale zároveň netoužíte po spravování serveru, na němž by byly uloženy? Jednoduše si místo pro své stránky pronajměte. Tato dnes velmi rozšířená služba se nazývá webhosting.

K čemu slouží webhosting?

Webhosting je praktickým řešením pro všechny, kteří nechtějí z finančních či časových důvodů zodpovídat za správu vlastního serveru. To znamená, že místo rozhodnutí se pro provozování serveru, si dotyčný zájemce zvolí jen pronajmutí místa na něm. Toto místo bude sloužit jako úložiště pro jeho webovou stránku. O správu serveru, na němž se úložiště pro webové stránky nachází, se stará poskytovatel webhostingu.

Vlastník webové stránky

za službu webhosting měsíčně platí. Tak jako se platí za pronájem bytu, je třeba platit za místo, kde budou bydlet webové stránky. Z finančního hlediska je pronájem místa na serveru mnohem výhodnější, než samotné vedení serveru.

Výhodou webhostingu

je také to, že se nemusíte starat o technickou stránku věci a další činnosti. Pronajímatel zodpovídá za to, aby server fungoval tak, jak má. Pokud by nastal technický problém, se kterým byste si nevěděli rady, seriozní poskytovatel webhostingu nabízí možnost kontaktu, a to nejlépe 24 hodin denně.

Pro provoz Vašich webových stránek

však samotný webhosting nestačí. Máte sice pro své stránky zázemí, ale jak je učinit dostupnými pro uživatele internetu? K tomu nám poslouží doména. Bez ní by nebylo možno stránky navštěvovat, a tím pádem by také nemělo vůbec význam stránky mít. Bylo by to, jako kdybyste pozvali nového známého k Vám domů, ale nesdělili mu svou adresu. Doména není vázána na konkrétní webhosting. Můžete si ji vybrat sami. Domény mají své rozdělení, a to na řádu prvního, druhého a třetího. Poslední zmiňované jsou zadarmo.

Freehosting

Už samotný název nám napovídá, že se jedná o hosting, který není placený. To znamená, že místo na serveru užíváte zadarmo. Tato zpráva může být na první pohled potěšující, ale pozor. Tím, že se jedná o bezplatnou službu, není správa serveru, a tím pádem webových stránek na něm uložených, příliš kvalitní. Může se stát, že Vás u freehostingu budou často trápit technické problémy apod. Je také pravděpodobné, že na Vaše stránky budou umisťovány reklamy v podobě bannerů či odkazů. Výše jsme zmínili, že doména není vázána na webhosting. V případě freehostingu se však můžete setkat s podmínkou registrace domény u poskytovatele. Pokud zakládáte firemní webovou stránku, doporučujeme zvolit klasický placený webhosting. Firemní webová stránka má za úkol prezentovat Vaši společnost, a to u freehostingu není zaručené.

Využití a cíle

Public relations se využívají v těchto případech:

  • podpora prodeje
  • udržení reputace
  • získávání zpětné vazby
  • odvracení útoků
  • zlepšení informovanosti
  • zvýšení motivace

Kontakt

Black Street Star s.r.o.

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

info@blackstreet.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Firemní prezentace - Návrhy firemní identity - SEM (search engine marketing) - Rezervační systémy - Grafické návrhy webových stránek - Provizní systémy (affiliate) - Věrnostní systémy - Návrhy propagačních materiálů - Exporty do katalogů zboží.cz - Internetová fóra a diskuze - Návrhy vizitek - Webhosting - Tvorba bannerů - Správa a registrace domén - Inzertní servery - PR články Informační portály - Bannery, které prodávají - Internetové aplikace na zakázku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace